Wszyscy kochamy zwierzęta. A nieraz sami stajemy się do nich podobni! Niektóre są odważne i przebojowe, inne niespokojne lub rozdrażnione, a jeszcze inne chowają się przed światem w norkach. Na warsztatach spotkamy różne zwierzęta i dowiemy się, jak je oswoić, jak z nimi rozmawiać i jak o nie dbać.

Podczas cyklu spotkań dzieci poznają nie tylko teatralny warsztat, ale będą też pracować nad okazywaniem uczuć i przyjazną komunikacją z rówieśnikami. Nauczą się snuć pasjonujące opowieści i improwizować. Instruktorzy wykorzystają na zajęciach m.in. bajkoterapię, pedagogikę cyrku i sięgną po liczne techniki plastyczne, teatralne i kabaretowe. Wspólnie będziemy też grać na djembe i tworzyć artystyczne dzieła.

Warsztaty bezpośrednio wpłyną na rozwinięcie kompetencji artystycznych, kulturowych i społecznych uczestników. Przekrojowe i interdyscyplinarne działania uwrażliwią na sztukę oraz pokażą nowe wartości i wzorce. Chcemy zachęcić dzieci do wzajemnego wspierania się na każdym etapie. Wierzymy, że projekt pomoże im rozwijać empatię i wzmocni poczucie własnej wartości.

ZESPÓŁ REALIZATORÓW