Podczas półkolonii wspólnie z dziećmi wyruszymy do magicznej krainy bogów i postaci słowiańskich. Tematem warsztatów będą legendy, mity, baśnie i podania, które dotyczą fascynującej i tajemniczej góry Ślęża (gmina Sobótka). Inspiracją do działań warsztatowych stanie się książka Witolda Vargasa i Pawła Zycha „Bestiariusz słowiański”. Dzięki niej ożyją niesamowite, pobudzające wyobraźnię historie o mitycznych stworzeniach, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Na nowo odkryjemy znaczenie zjawisk przyrody i spojrzymy inaczej na historię stworzenia świata.

W pracy warsztatowej skupimy się na zajęciach storytellingu. Uczestnicy będą mogli stać się, kim tylko zechcą – postaciami, które znają z filmów czy bajek. Sami wybiorą najciekawsze w ich odczuciu legendy i nauczą się, jak je opowiadać. Zaprojektują i stworzą kostiumy i scenografie (w duchu idei zrób to sam).

Celem naszych działań będzie stworzenie interdyscyplinarnej trasy turystycznej – pomysłu na rodzinny spacer po masywie Ślęży. Uczestnicy wycieczki zatrzymają się na przygotowanych przez nas przystankach. Trasa poprowadzi tajemniczymi szlakami, które zaprowadzą do miejsc-symboli wybranych przez dzieci.

ZESPÓŁ REALIZATORÓW