Drzewo ma wiele znaczeń. Jest drzewo życia, drzewo poznania dobra i zła. Nas inspiruje historia, która zrodziła się na naszych oczach. Historia drzewa, które zawsze tu było, bo opowiadał o nim pradziadek, babcia, tata i starsza siostra, drzewa, które oznaczało stałość i wieczność. A teraz go nie ma, bo zostało zniszczone, a my odczuwamy pustkę i żal.

Zastanowimy się kim jesteśmy w otaczającej przyrodzie, jaką mamy rolę do odegrania, czy jest tożsama z rolą drzewa? Czy potrzebne są nam w życiu stałość, punkt odniesienia, symbol?

Celem naszego Lata w teatrze jest poczucie siły przyrody, otaczającego lasu i wyrażenie jej w teatralny sposób. Chcemy przeżyć tę wspólną twórczą przygodę w sercu lasu. W centrum naszego wspólnego bycia tworzymy Leśny krąg, który jest punktem wyjścia do dalszych działań i pozwoli nam zgłębić tajemnicę naszego bycia częścią przyrody. Zwrócimy uwagę na doznania, emocje, które w nas się rodzą podczas odczuwania natury. Następnie poszukamy języka teatru, plastyki, muzyki, fotografii, poprzez który wyrazimy, to co przeżywamy, ułożymy z tego historię lub impresję, zaprosimy widzów do włączenia się w naszą opowieść ze swoimi odczuciami i wrażeniami.

Prowadzący warsztaty